Abkant Büküm

Abkant Büküm

Abkant, (İngilizce: Press Brake) CNC kontrollü sac metal büküm makinasıdır. İlkel modeli cakadır. Abkantlar çeşitli tonajlarda (30-500 ton arası) ve genişliklerde (1000-8000mm) arasında olabilirler. Büküm işlemini gerçekleştiren üst ve alt kalıpları vardır. Üst kalıplar (erkek kalıp) “V” şeklinde, alt kalıplar (dişi) ise yine “V” şeklinde olup erkek kalıbın tam olarak içine oturmasını sağlar. Arasında kalan sac levhayı büyük bir hidrolik kuvvet uygulayarak programlanan şekilde büker.

Temel elemanları;

Nümerik kontrol ünitesi
Hidrolik eksenleri
CNC üniteleridir.
Çalışma Prensibi;

Nümerik Kontrol ünitesinden istenilen parçaya göre programlanır, operatör iki eliyle parçayı yerleştirirken ayağıyla da pedala basarak üst tablayı(y eksenleri olarak isimlendirilir) aşağı indirir. Parçanın büküm mesafesini arkadaki dayamalar, büküm açısını üst tablanın basış kuvveti belirler. Günümüzde pek çok Türk imalatçısı da abkant tezgahı imalatı yapmaktadır. hatta bazı Türk firmaları büküm işlemi için operatör gerektirmeyen (programlama için gerekli) robotik sistemlerin imalatını yapmaktadırlar.

Vuslat metal Ankara ostim de ki fabrikasında abkant büküm ile ilgili her türlü işlerinizi özenle ve uygun fiyatla yapmaktadır. Abkank büküm ostim, abkant büküm fiyatları, abkant büküm Ankara ostim, abkant makineleri aramalarınızda bizlere ulaşabilir merak ettiğiniz sorularınızı yetkilimize çekinmeden sorabilirsiniz. Vuslat metal olarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız öncelikli prensibimizdir. Vuslat metal bilir ki sanayi işlerinde zamanında ve kusursuz teslimat en büyük sorundur, vuslat metal  bu sorunu profesyonel makine ağı ve personeli ile gününde ve istenilen ölçülerde ki teslimatlarını eksiksiz yerine getirmektedir.